Ad
KLEOPATRA ESTETIK/ stimulimi i formimit të kolagjenit të ri

KLEOPATRA ESTETIK/ stimulimi i formimit të kolagjenit të ri

Ad

KLIKO KËTU PËR TË PARË PROÇESIN

Vampire Facial(Dermapeni)
Cili është qëllimi i trajtimit? -Qëllimi i trajtimit është : stimulimi i formimit të kolagjenit të ri (kolagjeni është substanca kryesore përbërëse e lëkurës, prodhimi i së cilit me kalimin e moshës zvogëlohet) nëpërmjet injektimit në lëkurë të faktorëve të rritjes që gjenden në gjakun tuaj.
Rezultatet që do të mirrni janë:
1. Lëkurë e rinuar
2. Pamje e tendosur
3. Ton i shkëlqyer
4. Reduktim i poreve
5. Zvogëlim i rrudhave të imëta
6. Redukton njollat e errëta
7. Redukton shenjat e akneve
8. Zbeh linjat e striave.
Kur do t’i vërej rezultatet?
Ju do t’i vëreni rezultatet që pas 7 ditëve, ndonëse krijimi normal i qelizave të lëkurës dhe rigjenerimi i tyre merr kohë deri në deri ne 30 ditë. Rekomandohet që për të arrirë efektin maksimal, duhet që ky trajtim të bëhet në 3seanca (çdo 4 javë).

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *