Ad
KJO TREGON SE ME AMERIKËN NUK LUHET Abu Bakr al-Baghdadi – lideri famëkeq i ISIS vdiq

KJO TREGON SE ME AMERIKËN NUK LUHET Abu Bakr al-Baghdadi – lideri famëkeq i ISIS vdiq

Ad

KJO TREGON SE ME AMERIKËN NUK LUHET

Nga Arben Çokaj

Abu Bakr al-Baghdadi – lideri famëkeq i ISIS vdiq, hodhi veten në erë nga një shpërthim i brezit shpërthyes, që kishte veshur për vetëvrasje, sapo e pa se forcat speciale amerikane iu afruan ndfërtesës, ku ai strehohej, dhe që kishte disa tunele daljeje të lidhura me të.

Sqarimet nga Presidenti Trump bëjnë të ditur, se Abu Bakr al-Baghdadi po qante si mut, kur forcat speciale ameriksne shkuan me 8 helikopterë dhe ia shpërthyen derën dhe i hynë në banesë, ai mori 3 fëmijë afër vetes, për t’u mbrojtur, por bashkë me ta, duke qarë e duke u lutur, e hodhi veten në erë, duke i dhënë fund një historie të gjatë çmendurie të urrejtjes me baza fetare e etnike. Këtë fat paçin të gjithë ata, që ndjekin rrugën e tij!

Wuikipedia ka një profil për këtë kriminel, dhe turqelitë shqip-folës nuk hynin në faqen e tij, si në profilin tim, për t’i thënë: “Ky është rrotë k…”, se këtyre shkërdhatave nuk ua mban bytha, ta bëjnë këtë, por mjaftohen me sha dhe me raportua shqiptarët, që punojnë për shqiptari dhe distancohen nga monstra të tilla kriminale, si Abu Bakr al-Baghdadi.

Tani ky hajvan i gëzoftë 72 hyriet…

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *