Ad
Kjo është përkrahja e popullit Grek një solidaritet njërëzor dhe human

Kjo është përkrahja e popullit Grek një solidaritet njërëzor dhe human

Ad

Të prekurit nga tërmeti, televizioni grek maratonë transmetimi për mbledhjen e fondeve

Mbrëme në sheshin ” Koxia” përballe bashkise se Athinës u ndezën qirinj për të 51 vikrimat e tërmetit të 26 nëntorit ne Shqipëri.

kanali shtetëror grek “ERT” ka organizuar një maratonë televizive për shqiptarët, ndërkohë që mbledhja e eurove do të vijojë deri të dielën.

Me mbështetjen e vetë Kryepeshkopit të Tiranës, Durrësit dhe Shqipërisë, hirësia e tij Anastasios, programi maratonë “zinxhir mbështetje për Shqipërinë” bën thirrje që gjithë populli grek, që prej ditësh është solidarizuar plotësisht me popullin shqiptar, të depozitojë ndihma.

Maratona televizive do të vazhdojë deri mesnatën e së dielës, fillon përsëri të martën në mëngjes dhe shkon deri në 24 orë, me synimin që nëpërmjet fondeve të ndërtohen shtëpi për shqiptarët e prekur nga tërmeti

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *