Ad
KËTA KRIMINEL JANË FUQIA E TERRORIT, SUPORTI EKONOMIK DHE GARANCIA E KËSAJ POLITIKE

KËTA KRIMINEL JANË FUQIA E TERRORIT, SUPORTI EKONOMIK DHE GARANCIA E KËSAJ POLITIKE

Ad

Media e ka marre rrokopujen.

Mjafton të shohesh se si te gjitha nxjerrin te njejtin lajm, biles pa ndryshuar aspak strukturen e lajmit.

Eshte plotesisht e qarte se media me pak perjashtime eshte: marrja e lajmeve nga interneti dhe rrjetet sociale dhe ripostimi i tyre nen nje sigel tjeter.

Nuk ka me gazetare investigative apo gazetare parimore qe percjellin lajmin vetem pasi jane të bindur per vertetesine e tij.
Kemi vetem kodoshe komerciale qe ndjekin apo krijojne skupe.

E dine mire kodoshet se vetem sexy dhe vrasja perbejne lajm, dhe o burra hajde t’i bashkojme të dyja bashke.

Bjerini, derrmojeni edhe Elvanen sikurse Xhisilen, se ju duhen ca klikime.
Gazetare qe nuk kane mendere t’i thone bukes buke, por fshihen pas Elvanes.
Edhe pse nuk jam gazetar, për mua dhe shume të tjere, ajo ishte nje ngjarje e paralajmeruar.

Nese nuk do te ndodhte aty, apo me ato persona, do te ndodhte patjeter diku tjeter.
Sic ka humbur qetesine politika, ashtu e ka humbur edhe krimi.

Dike qe njeri krah politik e permend si biznesmen, të tjeret nen ze, të tredhur nga terrori e dine dhe e thone qe eshte nje kriminel qe i ka hypur kalit mbrapsh.
Media e kodosheve le te pyese Berishen, qe bredh me benevreke neper cifligun e Lalzit se, cfare lidhje ka ai me nje nga autoret e kesaj meseleje?

Nuk lame kriminel pa e quajtur biznesmen, edhe pse e dime mire kush jane, prej nga vijne, ke kane pas, me cfare merren dhe cfare mysybeti jane.

Jo çdo gazetar mund te perballet me krimin, dhe kjo eshte normale, por te bejne avokatin dhe intrigantin ne favor të krimit, kjo eshte e palejueshme.

Te gjithe gazetaret qe frekuentojne kazinote, duhet t’a qepin kete radhe, se kane konflikt interesi.

Politikes po i dalin qente e krimit nga kontrolli, dhe po sperdridhet e ndihmuar nga media kodoshe.

Ruaj qetesine e kendo o Elvana, se kodoshet kete pune kane.

Bej dhe nje kenge për kodoshet meqe ra llafi.
Bej nje kenge ku te thuash se, kriminelet ne Europe dhe kudo, kur jane ne kerkim ju afishohet surrati ne tre pozicione ne cdo vend publik dhe ai qe i pranon ne lokal dhe nuk lajmeron, behet bashkepunetor me ta.
Keta kriminele e kane mbushur aq shume kupen, sa meritojne vetem ti trajtosh ashtu sic trajtonte bashkia qente dikur, me plumb kokes.

Eshte e sigurte se plumbi kokes ju ben derman sojsezeve.

Keta kriminele jane fuqia e terrorit, suporti ekonomik dhe garancia e kesaj politike.
Hapi i pare drejt ringritjes se vendit, duhet te jete eliminimi pa meshire i krimineleve.
Vetëm atehere ky vend e ky popull do filloje te marre fryme.

Vetem kur ashpersia e ligjit te jete me e madhe se ashpersia e krimit, ky vend do të behet dhe ligji do te sundoje./RRJETAT/

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *