Ad
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka marrë sot vendim që nga dita e nesërme të rifillojë puna në gjykatat e Tiranës, Lezhës dhe Durrësit

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka marrë sot vendim që nga dita e nesërme të rifillojë puna në gjykatat e Tiranës, Lezhës dhe Durrësit

Ad

Keshilli i Larte Gjyqesor

U mbyllën për shkak të tërmetit, ja kur rihapen gjykatat në tre qarqe

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka marrë sot vendim që nga dita e nesërme të rifillojë puna në gjykatat e Tiranës, Lezhës dhe Durrësit.

KLGJ-ja ka vendosur se puna do të rifillojë Gjykatën e Tiranës, në atë të Apelit, në Gjykatën Administrative, atë të Shkallës së Parë dhe Apelit për Krime të Rënda. Gjithashtu, puna do të fillojë edhe në Gjykatën e Durrësit, atë të Krujës, të Kavajës dhe të Kurbinit.

Puna në këto gjykata u pezullua pas tërmetit të fortë që goditi Shqipërinë më 26 nëntor duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha në qarkun e Durrësit, Lezhës dhe Tiranës.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *