Ad
Kafeja dhe pse duhet ta konsumoni atë. Ja çfarë të mirash ka ajo për shëndetin

Kafeja dhe pse duhet ta konsumoni atë. Ja çfarë të mirash ka ajo për shëndetin

Ad

Kafeja:Ashtu si vera e kuqe dhe çokollata, kafeja permban antioksidante dhe tanine te cilet ndihmojne ne forcimin e zemres dhe zhbllokimin e arterieve. Po ashtu keta perberes jane te dobishem per melfine, nje filxhan ne dite largon rrezikun cirrozes ne 20 per qind, ndersa 4 filxhane ne dite reduktojne kete rrezik ne 80 per qind.

Do te thote se ky eshte nje lajm i mire per ata qe s’mund te konsumojne veren e kuqe per arsye te ndryshme. Keta perberes te gjendur edhe te kafeja, mund t’i kompensojne efektet pozitive qe sjell vera e kuqe.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *