Ad
Jeni te lodhur nga mbipesha? Nuk arrini dot te humbi peshe? Apo, sapo humbni peshe, e rimerrni serish ate?

Jeni te lodhur nga mbipesha? Nuk arrini dot te humbi peshe? Apo, sapo humbni peshe, e rimerrni serish ate?

Ad

Jeni te lodhur nga mbipesha? Nuk arrini dot te humbi peshe? Apo, sapo humbni peshe, e rimerrni serish ate? A do me te vertete te veshesh fustanin tend te preferuar, por nuk te vjen dhe te blerit rroba te reja per ty eshte vertet nje problem i madh?

I jam mirenjohese personave qe me kane quajtur te shendoshe dhe qe me kane trajtuar me perçmim. Po te mos ishte per ato, do isha po ajo e njejta! Thote Mariana Kozani e cila ka humbur 26 kilogram Ne perpjekje per nje trup perfekt, provova shume dieta te ndryshme, por me efikasja, ishte nje menyre shume e thjeshte. Meqe ra fjale per kete menyre, eshte nje menyre qe pas te ciles nuk merr me asnjehere peshe Mariana e trregoi me detaje. Ja historia shume e bukur e saj…

Kurre nuk kam qene nje vajze e brishte, mbipesha ime nuk me jepte komplekse. Kur takova burrin tim te ardhshem, Simon u relaksova totalisht dhe fillova te shendoshesha me shume, e gjitha kjo nga rehatia..

Kur takova Simon, u rehatova dhe e leshova veten plotësisht. U ktheva në vetvete kur fillova tu shëndoshja
Raporti im me Simonin zgjat pothuajse prej 7 vitesh dhe gjate kesaj periudhe linden 2 femije. Deri para pak kohesh kishim pranuar si te them “martesen ne distance”. Simon jetonte ne apartamentin e tij, punonte shume dhe kalonte edhe te me takonte. Por, me pas nisi krisja dhe ai u largua serish

Qe nga fillii i raportit tone, kam pritur shume, kur me ne fund me beri nje oferte per tu martuar. Ajo ishte endrra ime!

Endrra ime u realizua!
Duke qenë shtatzënë për herë të parë, mendova se me siguri do të martohemi tani. Por ai nuk ishte atje. Simon vinte dhe shkonte, edhe unë, e prisja…

Kur lindi femija i pare, Simoni dhe unë ishim shumë të lumtur. Ai e miratoi fëmijën tonë, më rrethoi me çdo lloj kujdesi, më ndihmoi në çdo gjë. Ndjeva se ai na donte, por gjithmone sipas menures se tij te veçante

Djali ynë i vogël beri 2 vjec, vendosëm të shkonim me pushime së bashku për 2 javë. Deti, dielli dhe rëra. Kisha humbur shumë pushimet e mia!

Egjipti me një hotel të mirë, një plazh të ngrohtë dhe ushqim gjithëpërfshirës ishte opsioni i përsosur për ne.

Në plazh, papritmas vura re se Simoni kishte kërkuar një vajzë për një kohë të gjatë. Unë nuk thashë asgjë, por thjesht vendosa ta vezhgoja. Në fillim mendova se ai ra në dashuri në shikim të parë. Por, pak më vonë ai ndryshoi temën e vëmendjes së tij dhe gjithashtu filloi të vëzhgonte nga afër vajzën tjetër, pastaj të tretën, e kështu me radhë deri ne infinit!

U çmenda! Djali dhe unë dukej sikur nuk ekzisonim me…

Edhe pse ? Sepse atij i pelqenin vajzat e holla!
Unë kurrë nuk kam dashur të dukem si një i çmendur xheloze, kështu që pasi u qetësova pak, fillova të analizoja. Dhe menjëherë kuptova se gjitha këto vajza, të cilat ai i kishte vëzhguar për disa ditë, kanë një gjë të përbashkët: ato janë dy herë më të holla se unë! Nje moment sa nuk me ra nje rrufe mbi koke -, ai pelqente vajzat elegante! Dhe ndoshta kjo është arsyeja për sjelljen e tij në marrëdhëniet tona ???

Kam ende nje fotografi ku ai më mban në krahët e tij dhe sheh një “vajzë të hollë”..

Simoni kurrë nuk më tha se nuk e pëlqente pamja time. Ai kurrë nuk më kërkoi të humbja peshë, asgjë nuk ndodhi. Por nuk kishte asnjë “ofertë” për të cilën prisja.

Këto mendime me tmerronin pa pushim, i bluaja ne mendje pa pushim! Ndenjem aty per 2 jave dhe gjate asaj kohe, nisa te haja sa per 3 persona bashke

Pas kthimit nga pushimet, unë peshova dhe u tmerrova. Nga Egjipti me diell, së bashku me ngjyrën, mora si “shperblim” edhe 9.5 kg. Unë pothuajse u çmenda .

Fillova të studioja internetin në humbje peshe dhe disa javë më vonë kuptova se isha shtatzënë për herë të dytë! Pushimi ishte i frytshëm në kuptimin e vërtetë të fjalës. Është e qartë se në këtë gjendje nuk isha në gjendje të humbja peshë…

Gjithmome ne mendjen time me tmerronte mendimi se nuk i pelqeja me Simonit
Mendimi vazhdimisht me mundonte që Simoni nuk me pelqente me si femer. Per pak nuk abortova. Jam shumë e lumtur që Simoni me suportoi gjate kesaj periudhe.

Pra, kishim një fëmijë të dytë, madje një djalë. Dhe gjithçka ndodhi serish. Simoni vazhdimisht na rrethoi me dashurinë, kujdesin dhe vëmendjen e tij. Por vetëm në ato orë kur ai ishte me ne. Ne shtepine time nuk ishte asgje tjeter përveç një furçë dhëmbësh te tij. Në mendjen time rrini veç femijet, duke u perpjekur te mos mendoja gjera te tjera

Pasi ndalova ushqyerjen me gji, ndjeva se mendimet për humbjen e peshës filluan të më mbysnin. Unë kurrë nuk mund ta harroja atë pushim, para syve të mi ishte pamja e Simon dhe deshira e tij per vajzat e dobeta. Në marrëdhënien time me të, asgjë nuk ka ndryshuar akoma. Në atë moment unë peshoja 88 kg dhe urreja veten .

Kur peshoja 88 kg, me ne fund vendosa !
Vendosa! Çfarë nuk e kam provuar: dietat, ndoshta 10 herë, stërvitje të ndryshme të palestër, trajtime te trupit, disa sauna, masa të veçanta etj. etj. E gjithë kjo nuk ndihmoi aspak, ose ndihmoi përkohësisht – vetëm pesha po largohej perkohesisht pak kg, por sa hap e mbyll syte, kthehej serish .

Pastaj e gjeta veten në dyqan, në departamentin e ëmbëlsirave të një vajze, Ardiana, me të cilën qendrova ne spital gjate lindjes, kur linda fëmijën tim të dytë. Unë mezi e njoha atë, ajo ishte një herë e gjysmë më e madhe se unë, dhe ishte berepothuajse 3 herë më e dobet pas lindjes !!!

– E pabesueshme! -E pashe, shumë e emocionuar dhe harrova ta pershendes. – Po të shikoj dhe nuk i besoj sytve! Ardiana, a jeni me të vërtetë ju ?!

He, si te dukem ? Pak e dobesuar ee, me pyeti duke buzeqeshur, duke blere embelsira.

Dhe ti ha edhe ëmbëlsirat ?! Si ja ben? Si ?? Unë kam provuar sportet, dietat, dhe të gjitha llojet e saunave, dhe çfarë lloj e soj mbeturinash që nuk e kam provuar! E pra, arrija te humbisja minus 3 kg për një javë, dhe pastaj befas plus shtatë! – Unë pothuajse bërtita atëherë, do e mbaj gjate mend kete moment, sepse njerëzit filluan të kthehen rreth dhe duke me pare me çudi.

– Mariana, çfarë diete, çfarë saune, çfarë thua? Shkurtimisht, gjithçka është e qartë me ty. Le të shkojmë tek unë, ndërsa burri i saj është në punë, dhe fëmija në kopshtin e fëmijëve, pimë çaj. Unë – me ëmbëlsira dhe ju – me ujë të valë në të njëjtën kohë dhe ne do të flasim, – bërtiti Oksana, duke para me nje shikim sfidues – Unë do te tregoj gjithçka, unë do te tregoj dhe do te jap diçka te provosh…

– Mariana, çfarë diete, çfarë saune, çfarë po bën?
Isha shume e intriguar dhe doja te dija me shume. Për më tepër, të nesërmen Simoni shkoi në një udhëtim biznesi për 2 javë, kështu që një ditë më parë ai iu kushtua plotësisht fëmijëve. Dhe unë isha në gjendje për t’u çlodhur pak.

Adriana humbi 33 kg në vetëm 3,5 muaj pas mbarimit të dhënies së gjirit, ajo bzuar kurre ne dieta t, nuk kishte shume uri dhe nuk shkonte në palestër, ajo bente jetën e saj te zakonshme, duke mos u kufizuar fare.

Trupi i tij ishte i hollë, si një vajzë e vogël. Një humbje e tillë e fortë e peshës, çuditërisht, nuk kishte lene asnje senje në lëkurën e saj. Pastaj nisa te mendoja se si do te reagonte simon po te me shihte keshtu

Ndjeva emocionet më të forta pasi e e mora vesh se sa lehtë e arrihej ky rezultat. Sa e lehtë dhe e sigurtë çdokush mund të eleminojë peshën e tepërt. Receta e saj e dobesimit me çuditi!

M’u kujtua shumë mirë se per çfarë po përpiqesha të humbisja peshë. Ishte e tmerrshme! M’u kujtua depresioni im në sfondin e dietave, pasi ne vazhdimisht diskutonim me Simonin kete fakt. M’u kujtua krizat e mia nervore dhe kur filloja të haja pa u ndalur. Dhe e urreja veten për kete fakt.

Ishte gjithashtu pak zhgënjyese që unë e lashe veten te shkoja deri ketu. Është për të ardhur keq që çdo gjë ishte e kotë dhe ishte e nevojshme të humbisnim peshën krejt ndryshe. Por unë nuk isha shumë e mërzitur, sepse tani e dija saktësisht se çfarë duhet të bëja.

Edhe tani, sy e veshe per ate sekretin qe me tregoi Adriana!

Ka produkte qe te shendoshin. Ata janë të njohur dhe të dashur nga të gjithë. Keto jane sheqeri, patatet, ëmbëlsirat, rizotot, llojet e ndryshme të ushqimit të shpejtë, si hamburgerat, biskotat dhe patatinat. Dhe ka produkte të tjera: nga te cilat humbin peshë. Pak njerëz dinë për to. Por në veprimin e tyre ata e kane shumë më të fortë se ato per tu shendoshur Nëse ju hani ato, atëherë për humbje peshe ju nuk duhet domosdoshmërisht të heqin dorë nga produktet e para.

Produktet më të mira në botë, falë të cilave ju mund të humbni peshë. Orizi integral – është thesar i pazbuluar per te humbur peshe. Proteina e bizeles normalizon metabolizmin, përmirëson funksionimin e gjithë trupit dhe ul nivelin e kolesterolit në gjak. Ekstrakti i Spirulines bllokon zhvillimin e qelizave yndyrore, një burim natyral i antioksidantëve. Kakao natyrale përshpejton oksidimin e yndyrës, heq dëshiren për ëmbëlsirat, mbush me energji, parandalon depozitimin e yndyrës në zonat problematike. Krundi natyror dhe drithërat e heqin oreksin, forcojnë dhe mbushin me energji.

Bazuar në përbërjen, është e mundur të kuptohet pse efektshmëria e produktit është kaq e lartë. Trupi juaj nuk ka nevojë për substanca, por në të njëjtën kohë ekstraktet aktive vazhdimisht heqin dukshem yndyrnat.

Adriana më tregoi Diet Lite: është një kompleks i komponentëve natyrorë për humbje peshe, të cilat përmirësojnë efektin e njëri-tjetrit. Gjëja kryesore është të mos harrohet të pihet, kështu që rezultati do të vijë shume shpejt

Gjithcka që të nevojitet është të përgatisësh pijen dhe ta përdorësh sipas udhëzimeve. Dhe kjo është e gjitha!
Gjithcka që të nevojitet është të përgatisësh pijen dhe ta përdorësh sipas udhëzimeve. Dhe kjo është e gjitha! Kjo është e gjithë receta! Si ju pëlqen?!

Lajmi i dytë super i mirë është që ky mjet mund të porositet nëpërmjet Internetit- ekziston faqja zyrtare e prodhuesit në vendin tonë!

Pas historisë së Adrianes për të gjithë këtë, isha i habitur. Nuk do ta kisha besuar kurrë, por kisha një shëmbull të gjallë përpara syve. Mund të pickoja veten ose të pickoja atë për t’u siguruar që nuk isha në gjumë dhe që Adriana qëndronte akoma në këmbë përballë meje.

Por kjo është e pamundur! Kaq thjeshtë? – Mërmërita pastaj.

E besoni ose jo – sigurisht kjo është puna juaj. Nëse të pëlqejnë vështirësitë vazhdo të duash edhe me tej. A dëshironi të dini si e kam bërë këtë? Unë jua tregova. Dhe tani- mendoni për veten tuaj. Nuk jam një shitëse, nuk kam asnjë qëllim t’ju “nxis” të bëni dicka. Nëse dëshironi provojeni. Pi pak ujë dhe do ndalosh së ngrëni plotësisht. Meqë ra fjala, a dëshiron një tortë? – më pyeti Adriana, duke më ofruar Eclair-in tim të preferuar

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *