Ad
Ja si kthehet dashuria në urrejtje nga e cila nuk dilni dot ndryshe

Ja si kthehet dashuria në urrejtje nga e cila nuk dilni dot ndryshe

Ad

Midis dashurise dhe urrejtjes egziston nje kufi shume i holle, dhe nese faktor te caktuar te detyrojn te kalosh kete kufi edhe pa dashur ateher gjithcka eshte e mundur. Nese flasim per nje dashuri sentimentale te perfunduar njeriu ne disa raste urren per te vuajtur me pak, per ti hedhur fajin personit tjeter per gjithcka qe ka ndodhur.
Nese do te ishe pa dobesi do te ishe nje person i cili do te ishe shume i merzitshem. Dua te te them dicka qe une dashurohem pas difekteve te njerzve sepse jan pikerisht difektet qe bejn karakterin e njeriut. Pra une te preferoj keshtu si je , vetem duke te dashur ( midis nesh nuk egziston urejtja) Cfar eshte urrejtja?

Nese ky eshte nje veprim i duhur ,duhet pare nga kendveshtrimet qe çdo njeri e shikon jeten dhe vogelsirat e saj. Une nje person qe kam dashur nuk e kam urryer kurre , ndoshta mund te kem ngelur i zhgenjyer por kurre ta kem urryer. Çdo person qe kam dashur eshte ber pjese e imja dhe ne kete menyre une nuk mund te urrej dicka qe ben pjese tek vetvetja, sepse kjo gje do te ishte kunder autostimes qe une kam per vetveten.

Nje zemer e mbushur me dashuri….zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura……...

Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresia,miliona mendje te errta….

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *