Ad
Hajdut më të peshtirë se ky Sahit al-ahram sëndyq Dollapi nuk gjen

Hajdut më të peshtirë se ky Sahit al-ahram sëndyq Dollapi nuk gjen

Ad

Ja kush është – Hajduti Sahit Dollapi më të peshtiré se ky sahit al-ahram sëndyq dollapi nuk gjen. Me kujtohet falja qeveritare e ujit deri ne 2010-én qe bèri qeveria e saliut.

Po e dini si e béri?

E beri ne marreveshje me hajdutin sahit dollapi. Nga njera ane saliu shpalli dhe botoi vendimin per falje nga ana tjeter saliu i tha sahitit qe te mos e zbatonte por t’ju merte paraté qytetareve. Mijra qytetare u mashtruan. Paguan parate sepse sahiti dhe faturistet e tij nuk kishin bere matjet e rregullta mujore .

Keshtu detyrimet e qytetareve arrinin qindra mijra leke dhe nepermjet skenarit hajdut sali-sahit u futen nèper xhepa. Vendimi i saliut per falje doli por sahiti i voli. Keshtu i bente faljet e genjeshterta saliu per t’u paraqitur i mire me popullin. Shfrytezonte cubat e tipit sahit dhe nga njera ane saliu falte,nga ana tjetér lugati sahit vilte. Kjo vjedhje duhet tè hetoet nga prokuroria sepse eshte vjedhje qindra milionèshe.

Populli i vjedhur nuk e ndoqi çeshtjen ne gjykata sepse dihet sa do t’ju kushtonte ky veprim . Prandaj prokuroria duhet ta hetoje kéte problem. Le ta nise me emrin tim deshmine e kesaj vjedhjeje. Jam i sigurté se sahiti paskesaj do ta kete pak burgun,pa shtuar keto qé thote komentuesi te cilat do t’ja shtojne pafundésisht ndeshkimin.
Diçka për Sehit Dollapin dhe zagarët e tij që po i sjellin popullit shumë shqetësime me energjinë elektrike ngaqë u kanë ngelur dhe pak ditë nga largimi. Kanë marrë urdhëra nga Sul Lami që të hiqen të gjithë kabllat bakër dhe të zëvendësohen me alumin, ku kabllot digjen natën nëpër lumenj dhe shiten për skrap ku një kg bën 750 lekë të reja. Ashtu siç bëri me ujësjellësin para se të largohej, që shiti tubin rezervë të ujësjellësit nga kafe Rremës Zall Herr 15 km për skrap dhe ne rrimë pa ujë të pijshëm. Sikur atij Sahitit t’ja kishte lënë baba vet pronë.

Ja se çfarë thuhej dikur..
NJERIU ME I PAAFTE, INJORANT DHE SKLLAVI,KAMIKAZI ME I RREGULLT I SAHIT DOLLAPIT.

Nese Prokuroria i ndalon ka per tu mare vesh vjedhja me e madhe e kryer kete dekade ne Europe. Gjendja ne CEZ eshte alrmante dhe shume shqetesuse.

Vazhdojnë…
Çfarë pret nga ky nivel “nëpunësish” të importuar kushedi se nga ku, që vijnë e zbatojnë praktikat e vjedhjes në mes të ditës në zyrat berishiane. Vjedhin kabllot, vjedhin energjinë e qytetarëve që paguajnë dhe favorizojnë militantët që nuk paguajnë asnjëherë.
Njëlloj u veprua edhe me pllakat e mermerit tek Piramida, që u hoqën me dhunë dhe shiteshin në Vorë nga tropojanët. Çfarë do shohim e dëgjojmë akoma???

Ky hajdut e meriton. Por nuk ështe vetem. Ka dhe ndihmesa te tjere që i ka mare gjithnje me vete kudo që ka shkuar…

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *