Ad
HA BUKEN E SHQIPTARIT DHE BEN POLITIKËN ANTISHQIPTARE TË GREKUT NGA GAZETA VLORA

HA BUKEN E SHQIPTARIT DHE BEN POLITIKËN ANTISHQIPTARE TË GREKUT NGA GAZETA VLORA

Ad

EKSKLUZUVE
============
HA BUKEN E SHQIPTARIT DHE BEN POLITIKËN ANTISHQIPTARE TË GREKU
====================================
Ne një perjudhe para zgjedhore në Greqi , Agjenti tani me jo i fshete Grek , Vangjel Dule ( doç shqiptar) për dy kacidhe të ndyra , shiti veten , ku sot ato kacidhet e ndyra janë shtuar në miljona , si kompesim i reabilitimit te dhjetra gjakprishurve të tjerë që e ndjekin pas.
Sot , shtypi grek , dhe mediat greke ,publikoin , vrerin e fashizmit grek , ku bën pjese dhe Vangjel PORDHA , të shumicës së partive politke greke , kundër shqipërisë dhe shqiptarve.
Presjoni politik, që lidhet direkt me cënimin e integritet, sovranitet, me rrugëtimin e shqipërisë ne BE , cënimin e kufijve teritorial të republikës së shqipërisë dhe hapsirës detare të sajë , pazare që bëhen në emër të të tyre , brenda shtëpisë sonë të quajtur shqipëri…përbëjnë elementët kryesorë të vrerit fashist grek në të cilin nuk mungon as firma e Vangjel Dules .
Sot , Dule , na del me artikuj në shtypin shqiptar , kundër qeverisë shqiptare ,me thirrje për rrëzimin e sajë , për të krijuar gjendje kaotike në vend që do i shkonte për shtat orekseve të fashtitëve grekë si dhe për të humbur gjurmët e sulmit të organizuaar prej tij ndaj shqipërisë dhe shqiptarve që shprehet nga politka e jashtme greke e publikuar shfaqur e dëgjuar në të gjitha medjat e shkruara dhe vizive ne greqi.
Shqiptarë , tradhëtia nuk falet …..
Të gjith ata , që i bashkohen politikës anti shqiptare nga çdo forcë politike në vend , do kenë një fat …
” DO JU BËJË KOKA , BANJO DJELLI NË KALLDRËM “

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *