Ad
Gjurmë Shqiptare: Gjenerali shqiptar që mposhti Europën, pothuajse aspak nuk njihet në Shqipëri

Gjurmë Shqiptare: Gjenerali shqiptar që mposhti Europën, pothuajse aspak nuk njihet në Shqipëri

Ad

Dokumentari Gjurmë Shqiptare, këtë herë sjell detaje mbi gjeneralin shqiptar që mposhti Europën, ai pothuajse fare nuk njihet në Shqipëri.
Mërkur Bue Shpata, komandant i cili në fund të shekullit 15 dhe në fillim të shekullit 16, mundi të thyente në fushë-beteja, ushtritë më të mëdha europiane, transmeton InfoShqip
Më poshtë ndiqni historinë e tij të jashtëzakonshme.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *