Ad
Gafa me himnin, UEFA hap hetim ndaj Francës, dënimi që rrezikon

Gafa me himnin, UEFA hap hetim ndaj Francës, dënimi që rrezikon

Ad

Gafa me himnin shqiptar, pritet t’i kushtojë shtrenjtë Federatës Franceze të Futbollit. “L’Equipe” bën me dije se ngjarja nuk është pritur mirë nga UEFA, që ka hapur një procedim disiplinor për “gjelat”.

Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik në datën 17 tetor, teksa Franca pritet të dënohet me 100 mijë euro nga UEFA, ndërkohë që nuk është çudi që të kemi një pezullim të fushës.

Kujtojmë që ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë nisi me 7 minuta vonesë, pasi në “Stade de France”, u ekzekutua himni i Andorrës.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *