Ad
Europë, more shkërdhatë, Shqipëria e shqiptarët këta janë

Europë, more shkërdhatë, Shqipëria e shqiptarët këta janë

Ad

HIPOKRIZIA EUROPIANE…NGA ARBEN ÇOKAJ

1. Kur na pushtoi turku e na ndau në 4 vilajete, pas vdekjes së Gjergj Kastriotit, kur na mohoi gjuhën e etninë e na islamizoi e na ndau edhe sipas fesë, Europa tha: larg bythës teme!

2. Kur iku Turqia nga Ballkani, shqiptarët u ndëshkuan, se ishin islamizuar. Europa e Pauli e Giorgo e Ben Oroshi thanë: ma mirë me pas vdekë se me ndërrua fenë, tani po i lamë fqinjët me u shqye pra!

3. Kur Shqipëria u ba komuniste se aleatët perëndimorë prapë na lanë në baltë, prapë Europa tallej, shikoj këta hajvanat shqiptarë, po ndërtojnë komunizmin…

4. Kur ra komunizmi më 1990, dhe po përpiqeshim me hy në BE, europianët prapë pordha, jo jeni të korruptuar e të ndikuar nga turku e nga islami… Dhe më e keqja është se ka do shqiptarë që propagandojnë këto pretendime dashakeqe europiane, duke u kënaqë se i mshajnë vetes e interesave shqiptare sa munden…

Europë, more shkërdhatë, Shqipëria e shqiptarët këta janë! Sa keq që nuk i bëmë ballë turkut vetëm pa ndihmën tuaj ma shumë e na shkatërroi e islamizoi, sa keq që elitat tona u bythëshiten sa te turku e më oas te fashizmi, pastaj na kapi komunizmi, sa keq që sot po trokasim në derën tuaj, e ju si kurvë, nuk po përgjigjeni…

Por kjo është Shqipëria, këta janë shqiptarët, me 4 besime të ndryshme, që prishin unicitetin e ndjenjën tonë të përbashkët, por prapë ju keni numër muslimanësh në Europë, Francë e Gjermani ma shumë se sot ka shqiptarë gjithsejt. Prandaj shut the fuck up! Hap dyert, se ndryshe normalisht, si shtet i vogël e me ekonomi të dobët jemi pré e turkut, rusit e kinezit! E nëse kjo nuk u intereson, se qenka punë për ne, mos na e çani bythën fort!

Shqipëria bën sa mundet, hymë në NATO nuk u zhgënjyem. Kështu bëjmë si popull, edhe pse kemi problemet tona, po hymë në BE. Ma shumë ia shihni sherrin llumit që keni në Europë se shqiptarëve! Kaq!

Këtë reagim e bana si formë komunikimi ma me dinjitet me europianët, për shqiptarët pa karakter, servilë e inferiorë, që rrinë duke sha e duke i ra vetes, se Europa po na ban probleme! Rama është në komunikim me ta dhe e sheh ma mirë, se pretendimet e disa vendeve europiane për mos me hapë negociatat me Shqipërinë janë ma shumë subjektive! E kam pa Maqedoninë, si shtet be jemi më të fuqishëm se ata, por duhet menaxhim ma i mirë i punëve dhe financave publike! Punën tonë ne duhet me e va, Europa të veten! Mos të rrinë duke na sha për gjithçka!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *