Ad
është dhënë një publikim i shërbimeve inteligjente shqiptare për një sërë personalitetesh

është dhënë një publikim i shërbimeve inteligjente shqiptare për një sërë personalitetesh

Ad

~~Engjëj apo Djaj ? ~~

NGA ARISTORTEL PETRO

Para disa kohësh është dhënë një publikim i shërbimeve inteligjente shqiptare për një sërë personalitetesh të jetës active, vecanërisht në institucionet fetare. Këta njerëz, nën emrin e patriotizmit dhe të bamirësisë, në emër të besimin, vazhdojnë të abuzojnë mbi cështjen shqiptare. Një nga këta është edhe Elvis Naci, i deklaruar nga shërbimet shqiptare si njeri i paguar nga jashte, që me sa duket po po tenton te futet ne politike. Atë qe se bëri dot në Shqipëri vite më parë Artan Shaqiri me partine e tij Islamike. Ky njeri i maskuar qe po zhurmon ne emer te bamiresise, eshte nje nga të shumtit njerëz të mirëpaguar qe kerkojnë ti japin ngjyrime politike islame jetës shqiptare. Dhe Elvisi nuk është i vetëm. Ky person eshte i evidencuar nga Sherbimi Informativ i Shtetit per mbeshtetjen nga jashte dhe punet e tij te pista në marrjen dhe menaxhimin e parave. Mjafton te rishikojmë takimin qe ky “shqiptar patriot” beri me parate të padeklaruara ne Zvicer, ku doli me zonjen të mbuluar me shami, duke dhënë një përsonifikim negative jetës shqiptare. Nuk jemi kundër të drejtës njerëzore, por kur këto i afrohen ndotjes së vlerave kombëtare, atëherë me të drejtë ne duhet të mendojmë vërtet se kush janë këta. E drejta që këta marrin në mediat shqiptare për të propoganduar veprimtaritë e tyre, ka një kosto të lartë financiare. Shteti duhet të veproje, të kontrolloje, te denoncoje në drejtësi, për këto para që sdihet se nga vijnë.‘agjenda e vërtetë’ e të huajve në rindërtimin e Shqipërisë si shtet islamik ishte një proces që përvijonte tre hapa: e para ishte ndihma ekonomike, e pasuar nga propaganda fetare dhe në fund etablimi i qeverisë islamike.Republika Islamike e Shqiperise. Pikerisht kete gje do Serbia, Greqia, Rusia, Turqia e Franca.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *