Ad
Erjon Braçe mesazh për 7 Prill 1939

Erjon Braçe mesazh për 7 Prill 1939

Ad

#MOSHARRO7PRILLIN
#MOSHARROPUSHTIMIN
#MOSHARROFASHIZMIN
#MOSHARROTRADHETARET

Eshte 7 Prill sot;
80 vite me pare ne nje dite si kjo e per 5 ditet ne vijim,
Shqiperia u pushtua nga #Fashizmi.

Fale patrioteve shqiptare,
nje grushti ate dite,
pati rezistence shqiptare kunder pushtimit;
Por ai, Mbreti i ashper e gjakatar me popullin e tij-shqiptaret, JO,
ai iku, la vendin e su kthye me,
Kurre!

Ca te tjere si ai e rreth e qark tij,
bene edhe me shume,
i dorezuan Kuroren fashizmit,
me pas i sherbyen deri ne Qeveri,
dhunuan, dogjen e vrane mu si ata.
Mos i harroni tradhetaret!
Sot eshte dita e tyre!
E 80-ta!

Kujto luftetaret, #PARTIZANET
Kete vit eshte viti i 75-te i tyre,
#CLIRIMIT, fitores historike te shqiptareve luftetare kunder fashizmit e nazizmit!

Mos i harroni tradhetaret;
Po ndertojne alibine e tyre.
E lame Shqiperine prej rrezikut ardhur nga pushtimi-thone.

Shiheni kete foto te Artan Lames;
Jane te dy, mbreti pushtues Viktor Emanuel dhe mbreti i “rrezikuar” nga pushtimi, Ahmet Zog.
Jane ne 1946-ten, bashke, ne mergim te dy, por ne nje tavoline te dy, duke ngrene tek mbreti Faruk i Egjiptit!

Te jene vrare valle keta?!
#MOSHARRO7PRILLIN!
#MOSHARROPUSHTIMIN!
#MOSHARROTRADHETARET!
#KUJTOLUFTETARET
#KUJTOPARTIZANET
#75VITECLIRIM

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *