Ad
Enver Hoxha ne direktivat qe shtronte per njerezit qe duhet te jene ne qeveri e udheheqin popullin duhet teishin te paster ne biografine e tyre

Enver Hoxha ne direktivat qe shtronte per njerezit qe duhet te jene ne qeveri e udheheqin popullin duhet teishin te paster ne biografine e tyre

Ad

Enver Hoxha ne direktivat qe shtronte per njerezit qe duhet te jene ne qeveri e udheheqin popullin duhet teishin te paster ne biografine e tyre dhe ne ndergjegjen e tyre Kjo nuk behet sot por eshte ndryshuar ne emer te se drejtave te njeriut qe mund te veje kantidaturen e ta zgjedhin apo miratojne ne poste te rendesiashme duke mos pare dy ceshtjet mekryesore te detyres qe marin Ata duke cfrytezuar te drejten dhe duke mos kaluar ne shoshen e kontrollit por shikohen vetem nga paraja dhe kerthiza qe kane lidhur me njeri tjetrin ne qeveri penetrojne duke u pasuruar ne kurizin e popullit Populli ne kete sistem nuk ka doren e forte qe te zgjedhi njeres qe kane brum dhe ndergjegje te paster per ti udhehequr ndaj, keta njeres, karierist dhe lakmiqare per pasuri bejne ligjin duke i hapur popullit, kanale, qe nuk mund t’i kaperceje ..Kur populli t’i rikthehet zgjedhjes se qeverise nga baza nga zemra e tij qe tu sherojne hallet nga hallet per te ecur dhe bere jeten e tij te lumtur atehere cdo gje do ndryshoje per te gjithe .
Enveri na mesonte : Pa frike dhe me deshire per te ecur perpara duhet te kritikojme dhe te na kritikjone per gabimet qe mund te behen ne jete por ne se nuk pranohen ose nuk denohen gabimet sidomos ato qe kane te bejne me pervetesimin e prones se popullit , sabotimin ne cdo fushe apo tradheti, ndaj popullit e atdheut ……. me vone do kemi pasoja te renda . Pushtetin duhet ta mbrojme se i takon popullit … ndaj ne aparatin shteteror duhet te zgjedhim njeres qe jane te formuar ideologjikisht dhe me ndergjegje te larte .

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *