Ad
Elita 5 në 10 vjetorin e Shoqatës Avokatëve Penalist të Shqipëris

Elita 5 në 10 vjetorin e Shoqatës Avokatëve Penalist të Shqipëris

Ad

Një ngjarje e veçantë për 10 vjetorin e Avokatëve Penalist të Shqipëris është edhe ftesa e veçantë e grupit legjendar #Elita_5.

Nesër në Tiranë në Lokal Prestigj në qëndër të Tiranës do të jetë një prej ikonave të muzikës rrok shqiptare dhe një nga grupet që kanë bërë histori në brezat e ndryshëm.

Nga Tetova vjen një grup muzikor që nuk e humb shkëlqimin prej 30 vitesh. Ata janë Elita 5, pionerët e rrokut shqiptar, këngët e të cilëve i njohin të gjithë. Djemtë e Elita 5 po përgatisin një koncert që do të mbahet në Restorantin PRESTIGJ në Tiranë për të festuar 10-vjetorin e themelimitb të Shoqatës së Avokatëve Penalist të shqipëris
Askush nuk mund të mos ketë ngelur i prekur nga emocioni që shkakton Elita 5. Me muzikën e tyre të ndierë, me stilin “rock” dhe me magjinë e sharmin e tyre, kur vjen puna tek legjendarët ne i përulemi suksesit të tyre. Elitarët janë pesë, ashtu siç e filluan para 30 vitesh. Me Al Capone, Sajzezën, E urrej shiun, Udhëtari i natës, e deri tek më të fundit, Nuk jam unë diktator, Çmendem e së fundmi Tornado.

Elita 5 është grup muzikor i zhanrit muzikës rok. Grupi është krijuar në fillim të viteve të ’90 në Tetovënga Agron Idrizi. Anëtarët e grupit janë : Mevaip Mustafi (solo kitarë) ; Besim Ibraimi (daulle) ; Arif Ziberi (vokal); Agron Idrizi (bass kitarë) ; Nexhat Mujovi – Wirusi (Sintisizer – Producent).

Elita 5 R*c (1990)

  • Bahu
  • Errësira
  • Don kishotët në Korzo
  • Pendimi
  • Vjedhësi i endrravë
  • Fjalët e Qiririt
  • Zemra e thyër
  • Kthehu të lutem e dashur
  • Vjeshtë në Zemër
  • Mirë e di
  • Mbremje Rinorë
  • Arkimedi

 • Nuk jam Al Kapone(1992)
  • Nora
  • Nita
  • Dua të vdës
  • Al Kapone
  • Boemi
  • Trishtimi
  • Na ishtë njëhere
  • Te Prës
  • Simfonia e detit
  • Ç’ka m’ka syri që më loton”
 • Fol, vetëm fol (1995)
  • Fol, vetëm fol
  • Udhetari i nates
  • Xhi më bone
  • Fati i qenit
  • Shiu vetem ty të lag
  • Iluzioni
  • Vjedhësi i endrrave
  • Dashuria eshtë dicka tjetër
  • Prap këndova
  • Ti e vravë dashurinë
 • Si Merlin Monro (1997)
  • Un e di se ku të dhemb
  • (Elita 5 & Adelina Ismaili) Sajzeza
  • A nuk eshtë keshtu
  • Si Marilyn Monroe
  • 100 % Vjeshtë në zemër
  • Dashuria e parë
  • Romeo dhe Xhulieta
  • Harroje vetminë
  • S’mund ta blesh shpirtin tim
  • Kenget mi vravë më dashuri
 • Hitet e Elita 5 (1998)
  • Dua te vdes
  • Kenget mi vrave më dashuri
  • Shiu vetëm ty të lag
  • Pendimi
  • Na ishte Njehere
  • Harroje vetminë
  • Kthehu të lutem e dashur
  • Vjedhësi i endrrave
  • Nita
  • Une e di se ku të dhemb
  • Arkimedi
  • Vjeshtë në zemër
  • Simfonia e detit
  • Ti e vravë dashurinë
 • Elita 5 Live (2000)
  • S’mund ta blesh shpirtin tim
  • Dashuria E parë
  • Romeo dhe Xhulieta
  • Trishtimi
  • A nuk eshtë keshtu
  • Harroje vetminë
  • Vjeshtë në Zemër
  • Ti e vravë dashurinë
  • Kenget mi vravë më dashuri
  • Iluzion
  • Udhetari i nates
  • Dahuria eshtë dicka tjetër
  • Te Prës
  • Al Kapone
 • Vetëm për ju (2002)
  • Heshtja jote diçka M’thot
  • Bahu
  • Al Kapone
  • Fol, vetëm fol
  • Un e di se ku te dhemb
  • E urrëj shiun
  • Harroje vetminë
  • Te Prës
  • Dahuria ështe dicka tjetër
  • Si Marilyn Monroe
  • Dua te vdës
  • Ti e vravë dashurinë
  • Pendimi
  • Iluzioni
  • (Elita 5 & Adelina Ismaili) – Sajzeza
  • Për Nënën
 • Bardh e zi (2004)
  • Fat në fatkeqësi
  • Sot këtu nesër atje
  • Ah të isha më i ri
  • Ani moj e majra
  • Karavanet kalojne
  • Cila je
  • Bardh e zi
  • Faleminderit
  • Parajsa dhe ferri
  • Rastet kan fuqi
 • Mohikani I Fundit (2014)
  • Welcome to Albania
  • Nuk jam diktator
  • Çmendem
  • Meteor
  • Mohikani i Fundit
  • Gabim
  • Më Fal
  • Dëgjo
  • Rock and Pub
  • Vitet ikin
  • Sikur në harrem
  • Çmendem (2007)
  • Shqipëria Po Ndryshon (2009)
  • eci (2009)
  • Nuk Jam Diktator (2011)
  • Dëgjo (2012)

  FALEMINDERIT #ELITA_5

  Authored by: Rrjetat

  Lini një Përgjigje

  Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *