Ad
Efekte spektakolare : Mbeshtilleni kemben me leter alumini dhe jepini fund ketij pro.blemi nje here e mire

Efekte spektakolare : Mbeshtilleni kemben me leter alumini dhe jepini fund ketij pro.blemi nje here e mire

Ad

Nëse keni menduar se letra e aluminit shërben vetëm në kuzhinë, ga.boh.eni! Letra e aluminit është ideale për probleme të ndryshme shëndetësore.

Sipas një studimi të kryer nga shkencëtari rus A.V. Skvortsov dhim.bjet e shpinës, qafës, gjunjëve, apo shputave të këmbëve mund të trajtohen me sukses me përdorimin e letrës së aluminit.
Shkencëtari ka shpjeguar se largimi i dhi.mb.jes lidhet me rrjedhjen e energjisë në organizëm nga pika jonë aktive biologjike drejt meridianit nga ku e ka burimin.

Kjo metodë është shumë e njohur në botën e shkencës. Wilhelm Reich, një student i Frojdit ka qenë ndër të parët që e ka përdorur këtë metodë.
Pa përmendur mjekësinë kineze e cila e ka një ndër kurat e para trajtimin me alumin të zonave të cilat dhe.mb.in në trupin e njeriut.
Gjithçka që ju duhet të bëni është të vendosni në vendin ku ju dhemb letër alumini dhe ta mbështillni zonën. Sipër letrës së aluminit vendosni një garzë dhe lëreni për gjithë natën.
Trajtimi zgjat për 12 ditë.
Sipas studimit organizmi ynë ka qeliza burimore të cilat ndërveprojnë me fushën energjitike të tokës.
Por kjo fushë mund të shkatërrohet dhe furnizimi me energji i qelizave burimore të ndërpritet.

Prandaj letra e aluminit është një element i cili ndikon si burim i veçantë energjie.
Ai ndikon në reflektimin e fushës energjitike, duke e zmadhuar atë. Në këtë mënyrë thekson Skvortsov rregullohet marrëdhënia midis qelizave burimore dhe fushës energjitike të Tokës.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *