Ad
Edi Rama,po punon me shume se kushdo kryeminister perpara tij

Edi Rama,po punon me shume se kushdo kryeminister perpara tij

Ad

Nga Alban Telka – E vertete,qe Edi Rama,po punon me shume se kushdo kryeminister perpara tij,bile as qe mund te mendohet,se mund te krahasohet me ta,qe vetem u pasuruan per vehte dhe u shkeputen nga populli,duke krijuar kasten kapitaliste,qe do ta udheheqe gjithmone kete vend.Kjo ska pike dyshimi.Por ama,mos te kujtojme,se Edi Rama po punon per te gjithe popullin,por po punon vetem per ate pjese te popullit,qe eshte ne sherbim te kapitalisteve,dmth eshte nje kapitalist i moderuar, i majte i moderuar sipas mesimeve te kapitalizmit,qe mendon per kapitalistet dhe per sherbyesit e tyre,si te gjithe te paret perpara tim….Populli i gjithe eshte tjeter gje,eshte ai, qe nuk ka pune dhe kushte jetese normale,te cilin e puneson vertet kapitalizmi,por kapitalistet shqiptare,veshtire ti investojne parate e grabitura brenda ketij vendi,qe ata grabiten.Kjo eshte ceshtja….

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *