Ad
E konfirmuar: Nesër nënshkruhet kjo marrëveshje Kosovë-Serbi, me ndërmjetësimin e Grenell

E konfirmuar: Nesër nënshkruhet kjo marrëveshje Kosovë-Serbi, me ndërmjetësimin e Grenell

Ad

Vetëm pak kohë që kur u arrit marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd, nesër do të nënshkruhet marrëveshja e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë.

Kështu kanë konfirmuar burime të larta zyrtare nga Munihu.

Ky zhvillim vie pas negociatave të mëparshme të autoriteteve kosovare e serbe për infrastrukturë, si dhe pas takimit me Presidentit Thaçi me të dërguarin special të presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell, që pati sonte në Munih, një ditë para Konferencës për Siguri.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *