Ad
Dilema kush do jetë Kryeministër i rradhës do të percaktohet nga koalicionet para zgjedhore ?

Dilema kush do jetë Kryeministër i rradhës do të percaktohet nga koalicionet para zgjedhore ?

Ad

Nga Arian Nikaj

Ilir Meta nuk po takon partitë e vogla të Opozitës, Mediu, Dule,Duka,Ndoka, Shehi për të percaktuar datën e zgjedhjeve të reja, po për të marrë lidershipin e lëvizjes së re opozitare ku ai do të jetë bashkëlider me Lul Bashën.
Dilema kush do jetë Kryeministër i rradhës do të percaktohet nga koalicionet para zgjedhore ? Apo kush vota do të marri më shumë LSI apo PD në kushtet kur Bindja Demokratike do të uli pritshmërit e PD dhe do të rrisi oreksin Metës që e fillon fushatën e re nga superioriteti që të jep posti i Presidentit të shkarkuar apo dorëhequr.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *