Ad
Çfarë është një burrë? Dhe si lufton ai për të mbajtur shtëpin e katandin

Çfarë është një burrë? Dhe si lufton ai për të mbajtur shtëpin e katandin

Ad

Një burrë është pjesa më e bukur krijuese e natyrës.Sakrifikon ëndërrat e tij për një buzëqeshje në fytyrën e prindërve të tij.

Harxhon lekët e xhepit për dhurata për gruan që do,që ta shohi të buzëqeshi.

Sakrifikon gjithë rininë e tij për gruan dhe fëmijët duke punuar pa u ankuar.

Ai lufton shumë dhe duhet të degjoj ankesat,ulërimat e gruas,të fëmijëve,të pronarit,të mamasë dhe të vjerrës,edhe pse jeta e tij mbaron duke iu përkushtuar të tjerëve.

-nëse del është bredhacak
-nëse rri në shtëpi,është mullar
-nëse shan fëmijët e tij,është një kafshë
-nëse nuk i shan,është i papërgjegjshëm
-nëse nuk e lë gruan të punoj,është i pasigurt
-nëse e lë të punoj përmbahet
-nëse dëgjon mamin është çun mami
-nëse dëgjon nusen, e ka vënë nusja para
-nëse bie në tundime nuk është i mirë është feminist,nëse reziston është një pusht…

Duke parë gjithë këto sakrifica …duhet të kemi respekt për burrat.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *