Ad
Berisha do kishte qenë një komandant i denjë për Ballin Kombëtar!

Berisha do kishte qenë një komandant i denjë për Ballin Kombëtar!

Ad

NGA PETRO KOÇI –

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka thumbuar dje ish-kryeministrin Sali Berisha. Nga qyteti i Beratit, ku morri pjesë në aktivitetin për 75-vjetorin e çlirimin të këtij qyteti, deklaroi se Berisha me sjelljen e tij tregon se është i denjë për komandat i Ballit.

“Ne konferencën shkencore kushtuar 75 vjetorit te çlirimit te Beratit: Qëndrimi ndaj LANÇ mbetet një çështje politike mjaft e rëndësishme. Antifashizmi vazhdon te jete një kauze bashkëkohore domethënëse me rendësi evropiane. Sepse nëse s’ka asnjë rrezik te kthimit te komunizmit, rreziku i kthimit te se djathtës ekstreme dhe fashiste është eminent. Tradhtia e te djathtës gjate Luftës II Botërore lehtësoi ardhjen e regjimit komunist ne pushtet. Brezi ynë që s’ka përjetuar kohën e luftës kuptoi se si ishte sjellë e djathta e Ballit Kombëtar gjatë luftës nga mënyra si ushtroi PD pushtetin në 92-96. Presidenti i kohës do të ishte një komandant i denjë i Ballit por jo president”, deklaroi Koçi.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *