Ad
Bashkia Himare, pëllëmbë e lapidare, çdo shtëpi baze e luftës

Bashkia Himare, pëllëmbë e lapidare, çdo shtëpi baze e luftës

Ad

Lavdi Deshmoreve te Atdheut! Bashkia Himare, pellembe e lapidare, çdo shtepi baze e luftes, shtepi deshmori te atdheut dhe heroi te popullit. Sa shume i dha Lumi i Vlores dhe Lukova, Himara dhe gjithe Bregdeti, luftes per çlirimin e Shqiperise. Aty ku ende ndihen gjurmet e luftes, perjetesia e luftetareve trima te Kuçit dhe Tërbaçit, Bolenes dhe Vranishtit, Kallaratit dhe Fterres, Çorraj dhe Piqeras, Nivica dhe Borshi, Dhermiu dhe Vunoi, Himara dhe Palasa, Qeparoi dhe Kudhesi, Piluri dhe Shen Vasili, e gjithe Bashkia Himare e ka lare me gjak historine e lavdishme te popullit shqiptar. LAVDI DESHMOREVE TE ATDHEUT!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *