Ad
Barleti  universitet sporti ofron M. Shkencor per Mesuesi ne Edukim Fizik e Sport qe te ben mesues e pedagog njekohesisht!

Barleti universitet sporti ofron M. Shkencor per Mesuesi ne Edukim Fizik e Sport qe te ben mesues e pedagog njekohesisht!

Ad

Nga Silvana Loka – Te nderuar miq!
VKM 651 hoqi kufizimin e mesatares per maturantet qe duan te ndjekin studimet e larta ne Edukim Fizik e Sport.
Aktualisht per te studiuar edukim fizik e sport tek Barleti kane aplikuar 289 maturante.
Ju bej thirrje ketyre maturanteve qe te kene kujdes nga oferta te tjera te shkollave private.
Keto oferta megjithese duken me te favorshme financiarisht, kane disa probleme serioze!
Si mundet qe nje universitet privat te ofroje nje diplome edukimi fizik kur nuk ka nje pedagog sporti te punesuar me kohe te plote!?
Si mundet qe po ky universitet te mbylle vitin e pare bacelor, te filluar vjet, me vetem 30 ore sport(!?!?!) kur Barleti ne vitin e pare ka 300 ore sport!
Barleti ka 20 pedagoge sporti me kohe te plote dhe 15 te tjere part time. Te gjithe jane personalitete te sporteve perkatese.
Barleti ka nje pervoje 6 vjecare te konsoliduar dhe akreditim maksimal.
Barleti te ben mesues me diplome dhe njekohesisht, instruktor, trajner, menaxher, lifeguard sejcila prej tyre me certifikate zyrtare!
.
Barleti eshte i vetmi universitet sporti qe ofron Master Shkencor per Mesuesi ne Edukim Fizik e Sport qe te ben mesues e pedagog njekohesisht!
Ndaj kujdes!
Informohuni dhe pastaj vendosni!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *