Ad
Avokatët penalisht pritet të zhvillojnë konferencën kombëtare dhe rajonale të zhvillimeve të fundit në sistemin e drejtësis

Avokatët penalisht pritet të zhvillojnë konferencën kombëtare dhe rajonale të zhvillimeve të fundit në sistemin e drejtësis

Ad

Ne cilesine e Kryetarit te “Shoqates se Avokateve Penaliste”, ndihem i priviligjuar dhe i vlersuar lidhur me konfirmimet per pjesemarrje ne Konferencen e lancuar me pare, nga SHBA, Italia, Greqi, Maqedorni, Kosova, Mal i Zi, Franca etj. Konfirmimet vijne gjithashtu nga avokate, prokurore, gjyqtare te cilet do te prezantojne tema te lidhura me problematikat aktuale te sistemit te drejtesise.
Gjithashtu falenderojme edhe mbeshtetjen e Ministrise se Drejtesise.
Kjo date perkon me 10- vjetorin e krijimit te “Shoqates se Avokateve Penaliste “, e cila organizohet nje dite pas dates 10 maj, “Dita e Drejtesise”!

Kjo tregon arritje, perkushtim dhe force!
Eshte e rendesishme qe juristet te nxjerin ne dukje problematikat e sistemit.
Nese jo sot, kur?

Nese jo ne, kush?
Ju ftojme serish te merrni pjese duke na konfrimuar pjesemarrjen.

Av. Saimir Vishaj

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *