Ad
Amerika po na ndihmon te futemi ne BE eshte e qarte qe Amerika eshte me ne

Amerika po na ndihmon te futemi ne BE eshte e qarte qe Amerika eshte me ne

Ad

Reforma ne drejtesi eshte primare per tu bere pjese e familjes se madhe europjane ,pa reformen skemi per te hyre ndonjehere ne BE ,por me e rendesishmja eshte per zhvillimin brenda vendit ,populli nuk po merr dot fryme nga gjyqtaret e korruptuar dhe politikanet grabitqare qe e kane zene per fyti .

Reforma do riktheje drejtesine e mohuar ,pa reforme ska drejtesi ne Shqiperi ,nuk them se reforma do jete shpetimi dhe parajsa e munguar por ajo do e ndihmoje vendit te behet nje shtet normal dhe kam besim se se shpejti do jemi pjese e BE nqs kalon reforma .

Amerika po na ndihmon te futemi ne BE ,eshte e qarte qe Amerika eshte me ne . Vetem felliqesirat ,hajdutet ,grabitqaret dhe kusaret e PD jane kunderr reformes ,po mundohen me cdo menyre te mundshme ta shmangin dhe zvaritin ate .

PD po zvarrit reformen njesoj si nje i akuzuar per vrasje shtyn gjyqin dhe daten e denimit te tij me 100 justifikime boshe . Ata kane frike ,edhe ne keto momente dridhen nga frika ,sepse jane te korruptuar deri ne palce ,te tjere jane vrases te pameshirshem .uroj ta kalojme sa me shpejt

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *