Ad
Ambulanca u vonua 40 minuta/ Humb jetën 13-vjeçarja në “Rrugën e Kombit”

Ambulanca u vonua 40 minuta/ Humb jetën 13-vjeçarja në “Rrugën e Kombit”

Ad

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur paraditen e sotme në Rrugën e Kombit, në afërsi të fshatit Gziq.

Shoferi i mjetit tip “Toyota Yaris” ka humbur kontrollin, dhe për pasojë është përplasur me bordurat anësore të autostradës, çka solli dhe plagosjen e rëndë të vajzës së tij 13-vjeçare.

Duke qenë se vajza pësoi lëndime të shumta, dhe humbi të dyja këmbët, ajo ndërroi jetë gjatë transportimit për në spital.

Gazetari i Fax News Martin Marku raporton se ajo që e bën dhe më të rëndë ngjarjen është vonesa e ambulancës, prej më shumë se 40 minutash për të mbërritur në vendngjarje.

Ndërkohë që nuk dihet ende identiteti i shoferit të mjetit dhe të vajzës së tij. Policia pasi ka shkuar në vendngjarje po heton lidhur me rrethanat e mëtejshme të këtij aksidenti me pasoja të rënda.

Njoftimi i policisë për aksidentin:

Rreth orës 10:40, në autostradën Milot – Morinë, në vendin e quajtur “Fshati Gëziq”, shtetasi G.I., rreth 44 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar automjetin e tij ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndarësen.

Për pasojë ka humbur jetën vajza e tij e mitur S.I. rreth 13-vjeçe, e cila ishte pasagjere në mjet, ndërsa drejtuesi i mjetit ndodhet në spital nën kujdes mjekësor.

Grupi hetimor vazhdon hetimet në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *