Ad
Une pashë vetem ca skena nga mbledhja e parë e atij komitetit

Une pashë vetem ca skena nga mbledhja e parë e atij komitetit

Ad

Nga Edmond Bejtaj – Une pashë vetem ca skena nga mbledhja e parë e atij komitetit, kështu që po them vetëm çfarë më ra në sy aty, ;
– Së pari, ç’do ai djali imam që është bërë ylli i atyre që kërkojnë lëmosha, në krah të kryeministrit ?!
Domethënë, kryeministri e vendosi vetë atë në krahun e tij, apo ja sollën aty ?
E nëse ai eshte sjelle aty si nje nga grumbulluesit e mëdhenj të fondeve per ndihmë ndaj të dëmtuarëve, kush ja lejon atij atë arrogancë ?!
Apo i duket vetja se ka përballë të mjerë që presin mëshirën e tij ?
Ai njeri duhet përzënë nga ai komitet me gjithe fondin e tij.

– Së dyti, – Degjova per nje moment te shkurter sa nje fjali, ate yllin tjeter te televizionit, Marin Memën te thotë se kete rradhë fondet e ndihmave duhen administruar mirë dhe jo si herët e tjera kur ka patur abuzime.
Kam nje pyetje per ate, – Kush ka abuzuar herë tjetër me ndihmat, nga e mori vesh ky, dhe pse nuk e denoncoi !?

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *