Ad
9 pozicionet e seksit që femrat pëlqejnë më shumë (FOTO +18)

9 pozicionet e seksit që femrat pëlqejnë më shumë (FOTO +18)

Ad

Nëse keni pyetur veten se cilat janë pozitat që femrat pëlqejnë më së shumti tani do t’ju tregojmë cilat janë ato.

Pas së gjithash seksi nuk është vetëm për orgazma, por edhe një balancë mes kënaqësisë dhe lehtësimit.

Kështu, për të rritur jetën seksuale, këto janë pozitat më të mira seksuale që gratë pëlqejnë.

Flutur

Të gjitha që ju duhet është një kënd i mirë për këtë. Ajo qëndron mbi kurrizin e saj në një mobilje të përshtatshme ose në buzë të shtratit. Ai qëndron para saj dhe ajo rrëshqet këmbët e saj mbi shpatullat e tij. Ajo i vendos krahët dhe duart poshtë. Për sa kohë që ai është mjaft i fortë atëherë ai mund të lëvizë në të në këndin e përsosur.

Gruaja në krye

Burri mund të qëndrojë në shpinë me këmbët e tij të mbyllura. Ajo mund të ulet mbi të dhe sapo ai të jetë i sigurt brenda, ajo përkulet prapa dhe mbështet veten me duart e saj.

Pozita lugë

Të kthyer anash si radhitje lugësh, burri pozicionohet nga prapa, por këtë herë ajo i mbërthen këmbët përreth tij.

Joshja

Pozita seksuale e joshjes kërkon aftësi dhe fleksibilitet të veçantë. Ajo mund të nisë në gjunjë dhe pastaj të mbështjellë këmbët në nën këmbët e saj. Ndërsa burri përkulet dhe gjunjëzohet mbi të me gjithë peshën e mbështetur në parakrahët e tij, transmeton arbresh.info.

Misionari

Për ata meshkuj që duan të kënaqen me gratë e tyre ngadalë, kjo është pozita klasike.

Kalorës

Kauboji e kthyer mbrapshtë është për ato gra që duan ta marrin kontrollin në dhomën e gjumit.

Gruaja klasike në krye

Edhe pse ka shumë punë, në fakt të gjitha punët janë bërë nga zonja përgjegjëse, por përsëri është ajo që do të marrë më shumë kënaqësi nga ky pozicion.

Lugë sexy

E përsosur për një ditë të lodhshme, por me rezultate të hatashme.

Puna minimale, kënaqësi e madhe.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *