Ad
10 Cilësite e tërmeteve në shqipëri e kudo?

10 Cilësite e tërmeteve në shqipëri e kudo?

Ad

10 Cilesite e tërmeteve në shqiperi e kudo?
1- I vetmi fenomen natyror që nuk parashikohet është tërmeti.
2- i vetmi që na bën të jemi bashke, si kafshet pas zjarrit në pyll,
3- i vetmi që maturon tokë dhe njeriun,
4- i vetmi që bën të ec shkenca, matematika, fizika, inxhinieria, që domethën zhvillimi vjen me dhimbje, si lindja.
5- i vetmi që mbledh energji, dhe e jep me nje zemërate, duke e ulur drejt qetesise, ndryshe nga njeriu zemeraten e dyte e me rradhe e ka ne rritje.
6- i vetmi që parashikohet nga kafshet, 1-2 min para, koha qe i duhet vales te vije nga thellesia epiqender deri ne siperfaqe hipoqender, pastaj nga kjo ne forme rrethore të distanca jote, Ja nje arsye, pse të mbani katerputroshet me 4 milion receptore secila, pra, 16,000,000 dhe ky trapi dyputrosh me 2000 receptore secila shpute=4000.
7- i vetmi fenomen qe kerkon disiplinen me te larte në kohen më të shkurter.
8- i vetmi që kerkon te lutesh ne Zot, dhe ti ateist, dhe ti kamunist, dhe ti kristian, dhe ti musliman, dhe ti budist.
9- i vetmi që shkund politikanet, i bashkon ata, me përjashtim te shqiperise.
10- termetet te ne kur bien ne det nuk formojne cunam… E mos nigjoni fjal te huja Po flini të qet ne shtëpit e juja..:)))

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *