Ad
1 miliarde euro i akordon Bashkimi Evropian Qeverise Tsipras, për krizën bankare

1 miliarde euro i akordon Bashkimi Evropian Qeverise Tsipras, për krizën bankare

Ad

1 miliarde euro i akordon Bashkimi Evropian Qeverise Tsipras, ne pritje te vitit 2022 ku do te jepen edhe 4.5 miliarde euro te tjera. Keto para vetem per krizen bankare qe kaloi Greqia. Klientet e bankave ne qender te vemendjes, sidomos ata qe kishin nje shtepi te pare, qe banka mos t’ua ekzekutonte si kolateral. Qeveria Greke mendon per qytetaret e saj sepse nuk bie pre e presioneve te bankave greke apo te huaja.

Qeveria Greke e ndjek me vemendje dhe shqetesim situaten e qytetareve-kliente te bankave nuk i braktis ata dhe nuk i le ne egersine e vendimeve drastike te bankiereve apo shoqerive te mbledhjes se borxheve te keqija deri tek permbarimi. Por ne Shqiperine tone te dashur, Qeveria behet pale me bankat, i motivon ato t’u nxijne jeten shqiptareve kliente te bankave te huaja apo shqiptare. Me kredi me super interesa te larta, rrjepin lekuren e shqiptareve çdo dite nen heshtjen e Qeverise Shqiptare dhe OK e Bankes se Shqiperise.

Te gjithe keto gezojne aq shume kur nje klient i nje banke eshte ne veshtiresi, “erdhi gjahu” thone me gezim me njeri-tjetrin. Jane pale me Bankat dhe Shoqerite e Mbledhjes se Borxheve dhe Permbarimin.

Ekzekutojne me shpejtesi kolateralin, gjejne gjuhen dha akordin me Gjykatat dhe hallxhiu shqiptar ngelet ne qiell te hapur. Kjo eshte nje Mafia e Paster Shteterore-Private!

https://www.secoloditalia.it/2019/04/prima-casa-pignorabile-in-grecia-ora-e-legge-lue-premia-tsipras-con-un-miliardo-di-euro/

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *